امروزه استفاده از المان های زیبا برای خاص کردن ساختمان ها بسیار رواج یافته است. فواره ها و آبنماها یکی از المان های منحصر به فرد برای هر بنا هستند که با سرمایه گذاری مناسب در این زمینه می توان بر ارزش و آرامش بیشتر محیط افزود. استخر یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از آبنماست. زیرا علاوه بر داشتن فضا و عایق بندی لازم برای تاسیسات، سیستم تصفیه مناسب نیز دارد. با اندکی ذوق و ابتکار در ساخت فواره استخر می توان محیطی زیبا و جذاب ایجاد کرد و از نماهای آبی خاص به وجود آمده، لذت برد. برای این منظور می توان یک فواره ساده را انتخاب کرد یا از سبکی خاص و بی نظیر استفاده کرد. در ادامه قصد داریم ایده هایی ساده و خلاقانه را با هم مرور کنیم تا بتوانید برای رفع نیاز خود بهترین انتخاب را انجام دهید.

ایده هایی برای ساخت فواره استخر

فواره استخر دیواری

یک فواره استخر می تواند ساده یا پیچیده باشد. هنگام ساخت استخر می توانید طرح آبنمایی با ساختار اصلی دیوار را به آن اضافه کنید. این دیوار را می توان با تعدادی سنگ در اندازه و شکل مناسب در قسمت بالا و بر روی لبه استخر درست کرد. آب از درون استخر به داخل یک کانال کوچک جریان می یابد و سپس توسط یک پمپ به داخل شکاف باریکی در دیوار هدایت می شود. این نوع آبنما را می توان در نقاط مختلف استخر و با ارتفاع متنوع ایجاد کرد و با ساخت فواره استخر، محیطی شاد و چشم نواز به وجود آورد.

ساخت فواره استخر با سنگ های طبیعی

اگر قصد دارید محیط دنجی را برای استراحت و لذت بردن از آرامش در فضای بیرون از خانه درست کنید، ساخت این آبنما را به شما پیشنهاد می کنیم. استفاده از سنگ های طبیعی برای ساخت آبنما، ایده جدیدی نیست و همواره از قدیم در لبه حوضچه ها و تصفیه خانه های کوچک آبی کاربرد داشته است. این آبنماها معمولا بزرگ بوده و شبیه یک آبشار واقعی هستند که از سنگ ها فرو می ریزد. ساخت فواره استخر در این سبک، با قرار دادن یک وان در محلی که می خواهید فواره ایجاد کنید، شروع می شود. این وان در بالای استخر قرار می گیرد، سپس با تور پوشانده شده و ملاتی در آن پخش می شود. سازه به همین ترتیب در چند سطح ساخته می شود و سپس با انباشتن سنگ های طبیعی بر روی آن، ظاهر نهایی آبنما به وجود می آید.

آبنمای رومی

رومیان باستان به خاطر کارهای هنری خارق العاده ای از سنگ مرمر که در سرتاسر قلمرو آنها دیده می شود، شناخته شده اند. یکی از این کارهای شگفت انگیز حمام های دارای چشمه هایی به شکل خدایان بوده که آب از دهانشان جاری می شود. ساخت فواره استخر با نصب نوع بتونی یکی از این چهره ها امکان پذیر بوده و می توانید به همان چشم انداز باشکوه برسید. پمپ آب در داخل لوازم برق و لوله کشی نصب شده و لوله ها از طریق استخر به سمت صورت مجسمه کشیده می شوند، سپس آب آزادانه از دهان مجسمه جاری می گردد.

ساخت فواره استخر با حفره های چشمه ای

اگر نمی خواهید لوازم و تجهیزات بزرگی در اطراف استخر خود داشته باشید و سکوت را ترجیح می دهید، آبنمای حفره چشمه ای می تواند همان چیزی باشد که شما در جستجوی آن هستید. گوشه ای از محیط را که دوست دارید آبنما در آن نصب شود، انتخاب کنید. شما حتی می توانید آن را در مرکز محل مورد نظر احداث کنید. در ساخت فواره استخر به این شیوه، تجهیزات مکانیکی در کف استخر قرار می گیرند و آبنما در جایی نزدیک سطح زمین نصب می شود. آب توسط یک پمپ قدرتمند از طریق شیلنگ ها به بیرون رانده می شود و خروجی آن ستونی از آب است که فرو می ریزد و سطح آب موجود در استخر را می شکند.

  • مدیر
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳
  • 171 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم